Cześć!

Nazywam się Sebastian Zaworski. Pochodzę z miasta Żory na Górnym Śląsku. W 2017 roku ukończyłem studia magisterskie budownictwa na Politechnice Krakowskiej. W czasie studiów spędziłem dwa semestry na zagranicznych uczelniach, mieszkając po pół roku w Wiedniu i w Wiesbaden. Od marca 2017 roku mieszkam na stałe w Niemczech i pracuję tu w jednej z większych niemieckich firm budowlanych w charakterze inżyniera budowy.

Wybierając kierunek studiów zastanawiałem się jaki zawód da mi oprócz pieniędzy poczucie spełnienia oraz dobrze wykonanej pracy. Wybrałem budownictwo, żeby mieć realny wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość. Idąc na studia chciałem posiąść fachową wiedzę, która będzie stanowić dla innych ludzi realną wartość.

Na podstawie moich doświadczeń chciałbym przybliżyć to, z czym spotkałem się na początku swojej drogi zawodowej w Niemczech. Chcę pomóc innym młodym osobom (studentom i absolwentom), które w tej chwili zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej kariery inżyniera za granicą. Chcę również pokazać, jak mogą wyglądać pierwsze lata inżyniera po studiach i dokąd ta ścieżka kariery może prowadzić.

Na blogu z czasem pojawią się również wpisy o innej tematyce, dotyczące moich prywatnych pasji i zainteresowań. Mam w związku z tym nadzieję, że nawet jeśli sam nie jesteś związany z budownictwem to znajdziesz tu przydatne informacje na interesujące nas wspólnie tematy.

Moim osobistym celem na najbliższe lata jest wypracowanie „niezależności finansowej”, do której stopniowo i konsekwentnie dążę wraz z moją żoną. W jej kierunku zmierzamy poprzez inwestowanie w nieruchomości oraz akcje polskich spółek dywidendowych.

Moją pasją są podróże, które pozwalają spojrzeć mi na życie z innej perspektywy.

Do moich zawodowych zainteresowań należą m.in.: efektywność energetyczna budynków, budownictwo pasywne, zarządzanie procesami na budowie, harmonogramowanie, zarządzanie finansami oraz analiza opłacalności przedsięwzięć budowlanych.

Prywatnie staram się ciągle poszerzać swoje horyzonty myślowe, czytając książki i chłonąc treści o tematyce rozwoju osobistego, finansów, zdrowia i przedsiębiorczości.

W życiu cenię sobie spokój ducha, niezależność, systematyczność, wytrwałość i pozytywne nastawienie.

Zapraszam do zapoznania się z treściami, które publikuję na moim blogu!